frequently asked questions

W porównaniu z innymi stronami z ofertami pracy, liczba ofert umieszczonych na grapevinejobs.pl nie jest duża. Dlaczego?

Dlatego, że starannie wybieramy oferty, które zamieszczamy na stronie. Przyjmujemy jedynie oferty, które mają jakiś związek z branżą mediów. Wolimy mieć małą liczbę ofert z branży niż wiele ofert spoza niej.

Próbowałem korzystać z funkcji filtrowania ofert i z opcji Oferta dla Ciebie, ale na ekranie nie pokazała się oferta pracy na interesującym mnie stanowisku. Co mogę zrobić?

Staraliśmy się opracować wszechstronną listę stanowisk, ale nie chcieliśmy, aby była ona nadmiernie długa. Kierowaliśmy się następującą logiką:

 • Przejrzyj starannie listę stanowisk – stanowisko, którego poszukujesz może być na liście, ale może być inaczej opisane.

 • W niektórych wypadkach stanowisko definiowane jest przez wynagrodzenie.

 • Niektóre stanowiska są połączone z podobnymi stanowiskami. Jak poprzednio, poziom wynagrodzenia oddzieli zwykłego analityka od kierownika lub dyrektora handlowego.

 • Niektóre stanowiska trudno zrozumieć, jeśli nie połączy się ich z branżą. Na przykład określenie 'producent' może oznaczać co innego w połączeniu z 'produkcja – film', a co innego w połączeniu z 'Internet/nowe media'.

 • Jeśli nadal nie możesz odnaleźć oferty pracy na interesującym Cię stanowisku, daj nam znać.

  Dlaczego kolejność, w jakiej pojawiają się oferty na grapevinejobs stale się zmienia?

  Ponieważ:

  * Nowe oferty umieszczane są bezpośrednio na górze listy
  * Wszystkie oferty są ‘odświeżane’ po 7 dniach i przenoszone na górę listy
  * Wszystkie oferty są automatycznie usuwane co dwa tygodnie (aby na stronie nie było ofert ‘nieaktywnych’). Oferty można ponownie umieścić na stronie, jeśli stanowisko jest nadal dostępne. Oferty umieszczane ponownie pojawiają się na górze listy.

  Zarejestrowałem się, jako użytkownik opcji oferta dla Ciebie jakiś czas temu, ale do tej pory nie otrzymałem żadnego komunikatu. Dlaczego?

  grapevinejobs.pl wysyła komunikaty oferta dla Ciebie, które dokładnie odpowiadają wszystkim kryteriom – stanowisko, branża, lokalizacja i minimalne wynagrodzenie. W przeciwnym razie nie będziemy Ci zawracać głowy. Oczywiście, im szersze kryteria, tym większe prawdopodobieństwo, że oferta z interesującą Cię pracą zostanie wymieniona. Możesz zmienić swoje kryteria przechodząc do opcji oferta dla Ciebie.

  Złożyłem podanie o pracę poprzez grapevinejobs. Skąd wiem, że pracodawca otrzymał moje podanie? Oraz

  Złożyłem podanie o pracę i zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, ale oferta pracy została już usunięta ze strony. W jaki sposób mogę obejrzeć oryginalną ofertę? Oraz

  Złożyłem podanie o pracę, ale nie pamiętam, którą wersję CV/listu przewodniego wysłałem. Czy możecie mi pomóc?

  Możesz znaleźć rejestr wszystkich stanowisk, o które się ubiegałeś wraz z linkami do wysłanego CV i listu przewodniego, plus interesujące Cię oferty pracy (nawet jeśli oferta została już usunięta ze strony): kliknij na historię podania w menu głównym kandydaci.

  Pamiętaj, że te dane zostaną usunięte 60 dni od czasu usunięcia oferty ze strony.

  Mam pytanie do pracodawcy na temat oferty zamieszczonej na stronie grapevinejobs.pl. Jak mogę nawiązać kontakt?

  Oferenci mogą podać numer telefonu, pod którym udzielane są odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące oferty. Brak numeru oznacza, że pracodawcy nie chcą, aby do nich dzwoniono w sprawie oferty. Aby wysłać do pracodawcy maila, napisz do nas, a my przekażemy twoją wiadomość pracodawcy.

  Na stronie widzę interesującą ofertę, ale pracodawca nie podał nazwy firmy. Są pewne firmy, do których nie chcę wysyłać mego podania. Co mam zrobić?

  Po zarejestrowaniu się na stronie grapevinejobs.pl (co musisz zrobić, jeśli chcesz złożyć podanie o pracę), będziesz mógł wymienić firmy, do których twoje podanie nie powinno być wysyłane. Jeśli złożysz podanie, a pracodawca jest umieszczony na twojej liście zastrzeżonych pracodawców, powiadomimy cię o tym.

  Kto jest właścicielem grapevinejobs.pl?

  grapevinejobs.pl jest polskim przedstawicielem brytyjskiej firmy grapevinejobs Ltd, która jest spółką prywatną założoną przez jej pracowników.

  Dlaczego nie podajecie, kiedy oferty zostały umieszczone po raz pierwszy, a także daty ich ważności?

  Nie podajemy daty pierwszego umieszczenia oferty ponieważ nie chcemy koncentrować uwagi na nowych ofertach kosztem innych, które są nadal aktualne.

  Jednakże zwracamy uwagę, że podejmujemy działania, aby wszystkie oferty umieszczone na stronie były aktualne. Na przykład, wszystkie oferty są automatycznie usuwane po dwóch tygodniach i ponownie umieszczane, jeśli pracodawca potwierdzi, że oferta jest nadal aktualna.

  Podobna logika dotyczy dat ważności oferty – należy założyć, że oferta, która znajduje się na stronie grapevinejobs.pl jest aktualna.

  Kliknij tutaj aby zobaczyć odpowiedzi na często zadawane pytania dla pracodawców.